Loader

Bezpieczne wakacje w czasie pandemii

06-08-2020

Bezpieczne wakacje w czasie pandemii

Szanowny Pacjencie,

wyjeżdżasz na wakacje? Przed podróżą wykonaj test na koronawirusa. Potwierdzenie negatywnego wyniku testu genetycznego metodą RT-PCR wymagane są aktualnie w wielu krajach. Badania wykonujemy w naszej pracowni genetycznej. Wydajemy zaświadczenia w językach obcych.

Chcesz wiedzieć więcej?
Zadzwoń: 517 194 743

 

Praktyczne wskazówki przed podróżą:

  • przed wyjazdem za granicę zapoznaj się z poradnikiem „Polak za granicą”, stworzonym przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Są tam zawarte informacje o bezpieczeństwie, a także praktyczne wskazówki (np. dotyczące wiz, lokalnego prawa czy ograniczeń dla kierowców oraz co zrobić w razie wypadku: utraty dokumentów, pieniędzy czy poważnej choroby).
  • zapisz sobie numery kontaktowe do miejscowej placówki dyplomatycznej.
  • przed podróżą do krajów Unii Europejskiej wyrób kartę EKUZ czyli potwierdzenie ubezpieczenia zdrowotnego. Dzięki temu w przypadku nagłej choroby lub wypadku nie zostaniesz obciążony kosztami opieki medycznej. EKUZ wyrobisz w lokalnym oddziale NFZ.
  •  jeśli wybierasz się na wakacje poza teren UE, rozważ wykupienie prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego – dzięki niemu nie zostaniesz obciążony kosztami leczenia w sytuacji wypadku lub nagłej choroby.
  • podczas planowania wakacji sprawdź, gdzie w okolicy twojego hotelu dostępna jest pomoc lekarska – oszczędzi ci to nerwów w razie konieczności pilnego kontaktu z lekarzem.
  • pamiętaj o standardowych zasadach bezpieczeństwa. Często myj ręce, noś maseczkę w miejscach, gdzie niemożliwe jest zachowanie dystansu społecznego, unikaj zatłoczonych miejsc.

Chcesz wiedzieć, czy przeszedłeś koronawirusa? Zrób test na przeciwciała SARS CoV-2. Sprawdź pełną ofertę testów na naszej stronie internetowej.