Centrum Badawczo-Rozwojowe zostało powołane 1 października 2018 roku uchwałą wspólników jako dział w strukturze spółki Centrum Medyczne Medyk sp. z o.o. sp. k.
Główne obszary działalności CBR to:
Ośrodek Badań Klinicznych Centrum Medycznego Medyk jest wyspecjalizowaną jednostką prowadzącą badania kliniczne w wielu dziedzinach medycyny.
Personel:
Dysponujemy:
Posiadamy:
Współpracujemy z:
Czym jest badanie kliniczne?
Kto może wziąć udział w badaniu klinicznym?
Jaka jest korzyść z badań klinicznych?
Badania kliniczne są warunkiem niezbędnym do wprowadzenia nowych terapii i leków. Współczesna medycyna stale się rozwija, ale pomimo olbrzymiej wiedzy na temat chorób oraz wielu dostępnych leków, w niektórych przypadkach lekarze są bezradni w starciu z chorobami, dlatego konieczny jest rozwój substancji pozwalających je leczyć.
Kto wyraża zgodę na prowadzenie badania klinicznego w Polsce?
Korzyści i zagrożenia z udziału w badaniu klinicznym
Korzyści:
Zagrożenia:
Co wziąć pod uwagę podejmując decyzję o udziale w badaniu klinicznym?
Należy uzyskać jak najwięcej informacji co do następujących kwestii:
Wszelkie wątpliwości należy skonsultować z lekarzem prowadzącym badanie. Zgodę na udział w badaniu klinicznym pacjent wyraża podpisując formularz świadomej zgody
Obecnie prowadzimy rekrutację do badań we wskazaniach:
09.11.2022
______________ WRZODZIEJĄCE ZAPALENIE JELITA GRUBEGO ______________
Wrzodziejące zapalenie jelita gubego (WZJG, Colitis ulcerosa) należy do tzw. nieswoistych chorób zapalnych jelit. W większości przypadków wrzodziejące zapalenie jelita grubego ma przebieg przewlekły, a okresy remisji choroby są przerywane ostrymi nawrotami. Głównym objawem choroby jest biegunka, często krwista. Mogą występować bóle brzucha, gorączka, osłabienie.
Badanie kliniczne jest przeznaczone dla:
09.11.2022
______________ CHOROBA LEŚNIOWSKIEGO – CROHNA ______________
Choroba Leśniowskiego – Crohna – to nieswoista choroba zapalna jelit o nieznanej etiologii. Jest chorobą przewlekłą przebiegającą z zaostrzeniami i remisją. Głównymi objawami są osłabienie, ból brzucha, biegunka, gorączka, może wystąpić niedokrwistość, zmniejszenie masy ciała.
Badanie kliniczne przeznaczone jest dla:
09.11.2022
______________ NIEALKOHOLOWE STŁUSZCZENIOWE ZAPALENIE WĄTROBY ______________
Niealkoholowe stłuszczeniowe zapalenie wątroby ( ang. nonalcoholic steatohepatitis, NASH) -odmiana przewlekłego zapalenia wątroby, przypominająca zmiany, które występują u osób nadużywających alkohol, której przyczyną są inne czynniki niż spożywanie alkoholu. Uszkodzenie wątroby w przebiegu tej choroby grozi rozwojem zwłóknienia i marskości wątroby.
Dla kogo badanie kliniczne:
09.11.2022
______________ EOZYNOFILOWE ZAPALENIE ŻOŁĄDKA ______________
Eozynofilowe zapalenie żołądka i jelit jest stosunkowo rzadką chorobą, charakteryzującą się naciekami zapalnymi błony śluzowej przewodu pokarmowego.
Kto może kwalifikować się do udziału w badaniu klinicznym:
09.11.2022
______________ NIEWYDOLNOŚĆ SERCA ______________
Niewydolność serca to stan, w którym serce nie jest zdolne do pompowania odpowiedniej ilości krwi do narządów naszego organizmu. Objawia się na różne sposoby, w zależności od tego, która część serca nie pracuje prawidłowo oraz od rodzaju niewydolności serca. Do typowych objawów należą: duszność, uczucie zmęczenia lub osłabienia, obrzęk (szczególnie kostek i nóg), przyspieszone bicie serca oraz większe niż zazwyczaj zmęczenie przy wykonywaniu aktywności fizycznych.
Kto może kwalifikować się do badania klinicznego:
09.11.2022
______________ DYSLIPIDEMIA ______________
Dyslipidemia to nieprawidłowa ilość lipidów (np. triglicerydów, cholesterolu) we krwi. Choroba ta jest czynnikiem ryzyka rozwoju miażdżycowej choroby sercowo-naczyniowej.
Kto może kwalifikować się do udziału w badaniu klinicznym:
09.11.2022
______________ NEFROPATIA IgA ______________
Nefropatia IgA– rodzaj glomerulopatii, w której dochodzi do odkładania się złogów immunoglobuliny A (IgA). Nefropatia IgA jest to kłębuszkowe zapalenie nerek zarówno u dorosłych, jak i u dzieci. W Polsce stanowi około 15% wszystkich chorób kłębuszkowych. Przebiega pod postacią przewlekłego kłębuszkowego zapalenia nerek. W obrazie klinicznym u większości chorych występuje nawracający krwinkomocz lub krwiomocz.
Badanie kliniczne jest przeznaczone dla:
09.11.2022
______________ PRZEWLEKŁA NIEWYDOLNOŚĆ NEREK ______________
Przewlekłą chorobą nerek nazywane jest każde uszkodzenie nerek, które utrzymuje się dłużej niż 3 miesiące. O uszkodzeniu nerek świadczy obecność nieprawidłowości:
Badanie kliniczne jest przeznaczone dla pacjentów:
09.11.2022
______________ RAK PROSTATY ______________
Nowotwór gruczołu krokowego – zajmuje u mężczyzn drugie miejsce w zestawieniu zapadalności i umieralności z powodu nowotworów złośliwych.
Badanie kliniczne skierowane jest do pacjentów z:
09.11.2022
______________ RAK PIERSI ______________
Rak piersi (rak gruczołu piersiowego, rak sutka) to najczęstszy nowotwór złośliwy u kobiet. W stadium początkowym zwykle przebiega bezobjawowo. Na tym etapie jest rozpoznawany przypadkowo, podczas samokontroli prowadzonej przez kobietę lub badania lekarskiego, jako twardy guzek w piersi. Często inne objawy pojawiają się dopiero w późniejszych etapach zaawansowania choroby, gdy skuteczne leczenie jest już znacznie utrudnione.
Kto może się kwalifikować do badania klinicznego:
09.11.2022
______________ ASTMA ______________
Astma to przewlekłe zapalenie oskrzeli, które związane jest z nadreaktywnością oskrzeli i prowadzi do ich przebudowy. Następstwem są nawracające i wykazujące zmienne nasilenie objawy takie jak świszczący oddech , duszność , ściskanie w klatce piersiowej, a także kaszel.
Kto może zakwalifikować się do badania klinicznego:
09.11.2022
______________ STWARDNIENIE ROZSIANE ______________
Stwardnienie rozsiane jest przewlekłą chorobą zapalną ośrodkowego układu nerwowego (mózgu i rdzenia kręgowego). W chorobie tej układ odpornościowy błędnie atakuje i uszkadza ochronną otoczkę wokół włókien nerwowych. To z kolei prowadzi do problemów z komunikacją między mózgiem, a innymi częściami ciała, a w konsekwencji do wystąpienia objawów Stwardnienia rozsianego.
Kto może się kwalifikować do badania klinicznego:
09.11.2022
______________ SZCZEPIONKA P/PNEUMOKOKOM ______________
Pneumokoki wywołują infekcje płuc (głównie zapalenie płuc), błon ochraniających mózg i rdzeń kręgowy (zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych) oraz krwi (bakteriemia lub posocznica).
Badanie kliniczne przeznaczone jest dla:
|
|
|
|
Centrum Medyczne Medyk |
|
|