Loader

Hotel dla Medyka w Hotelu Prezydenckim

10-11-2020

Hotel dla Medyka w Hotelu Prezydenckim

Szanowni Pacjenci,

Centrum Medyczne Medyk od początku pandemii podejmuje szereg działań, które mają na celu zwalczanie wirusa i zapewnienie bezpieczeństwa pacjentom i mieszkańcom naszego regionu.  Dlatego już podczas pierwszej fali epidemii uruchomiliśmy punkty pobrań (także mobilne) na testy SARS CoV-2 oraz laboratorium, które od tamtej chwili jako jedyne działa nieprzerwanie. Znajdujemy się na oficjalnej liście laboratoriów COVID z całej Polski, stworzonej przez Ministerstwo Zdrowia.  Obecnie badania wykonujemy 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, co stawia nas w czołówce tej listy.

Zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest odpowiedzialne działanie przeciw rozprzestrzenianiu się epidemii. Wiemy, że kluczową rolę w tej walce odgrywają medycy. To im należy zapewnić możliwie najlepsze warunki pracy, zadbać o ich zdrowie i bezpieczeństwo, a także o ich rodziny. Wychodzimy tym potrzebom naprzeciw.

We współpracy z Hotelem Prezydenckim, mieszczącym się przy ul. Podwisłocze 48 w Rzeszowie, stworzyliśmy Hotel dla Medyka. To miejsce, w którym medycy ze szpitali zakaźnych i jednoimiennych z całego województwa, narażeni codziennie na kontakt z osobami zakażonymi koronawirusem, mogą odpocząć po ciężkim dyżurze, nie narażając domowników na ewentualne zakażenie.  Chcemy, by takich miejsc na Podkarpaciu, a nawet w kraju, było więcej. Wierzymy, że pozwoli to usprawnić funkcjonowanie służby zdrowia i wygrać walkę z pandemią. Pomysł i jego realizacja mają na celu przede wszystkim zadbanie o medyków, ale także zapobieganie rozprzestrzenianiu się wirusa.

O przyznanie miejsca w Hotelu dla Medyka swojemu pracownikowi może wystąpić jedynie szpital, zgłaszając potrzebę do NFZ. O decyzji należy poinformować także Centrum Medyczne Medyk, dzwoniąc pod numer telefonu: 509 878 045.