Loader

Oświadczenie CM Medyk

26-11-2021

Oświadczenie CM Medyk

W nawiązaniu do materiału, który został wyemitowany w programie Fakty TVN w dniu 24.11.2021 roku pt. „Fałszywe certyfikaty covidowe w klinice w Zabierzowie”, Centrum Medyczne Medyk w Rzeszowie stanowczo  potępia  praktyki, które  zostały w nim   zaprezentowane.     one  niezgodne   z  prawem,   nieetyczne i pozostają w głębokiej sprzeczności z zasadami, którymi kieruje się nasza placówka.

Jak się okazało w związku z emisją materiału, jedna  z osób biorących  udział w tym procederze była Mobilną Jednostką Szczepień (MJS) – zewnętrznym podmiotem, który pobierał od nas szczepionki i rozliczał się z nich. Nadmieniamy, iż MJS działają pod osobistą i zawodową odpowiedzialnością za wykonywane działania i nie są pracownikami podmiotu, od którego pobierają szczepionki. W podmiocie MASMED w Zabierzowie osoba odpowiedzialna występowała zatem jako samodzielna jednostka szczepiąca. Centrum Medyczne „MASMED” z Zabierzowa nie było punktem szczepień Centrum Medycznego Medyk z Rzeszowa.

Pomimo, że wspomniana praktyka nie dotyczyła naszych punktów  szczepień, a tylko osoby, która pobierała od nas szczepionki, zareagowaliśmy natychmiast. Współpracujemy z Policją, udzielamy wszystkich oczekiwanych przez śledczych informacji, które mogą pomóc w wyjaśnieniu tej sprawy. Dzisiaj również skierowaliśmy sprawę do Prokuratury, jako podmiot poszkodowany w związku z opisanym procederem.

Centrum Medyczne Medyk jest jedną z placówek, która najintensywniej zaangażowała się w proces szczepienia Polaków. Do tej pory wykonaliśmy już blisko pół miliona szczepień. Sytuacja, która miała właśnie miejsce utwierdza nas w przekonaniu, że uzasadnione było wzmocnienie ochrony procesu szczepień na  poziomie  centralnym i uszczelnienie aktualnie obowiązujących przepisów w tym zakresie (autoryzacja logowania do aplikacji Gabinet.gov.pl) .

Zarząd Centrum Medycznego Medyk

Skip to content