Loader

Ми допомагаємо Україні
Pomagamy Ukrainie

Uruchomiliśmy przychodnię dla Uchodźców, w której leczymy dzieci i dorosłych.

W placówce przyjmują:

lekarze rodzinni, internista, laryngolog, okulista, pediatra, alergolog, pulmonolog, specjalista chorób zakaźnych, psychiatra, dermatolog.

Ponadto: EKG, USG, punkt pobrań i szczepień

BEZPŁATNIE!

Rzeszów, ul. Podkarpacka 1

tel. 517 305 421

Więcej o przychodni:

www.medyk.rzeszow.pl/przychodnie/rzeszow-ul-podkarpacka-1/


W Rzeszowie działa już interwencyjny punkt noclegowy dla uchodźców z Ukrainy.

Ponad 500 interwencyjnych miejsc noclegowych w budynku Full Marketu w Rzeszowie, przy al. Rejtana 53 czeka na potrzebujących, uciekających przed wojną w Ukrainie. Taki punkt powstał ramach współpracy Urzędu Miasta Rzeszowa z Centrum Medycznym Medyk i Fundacją Medyk dla Zdrowia.

-Stworzyliśmy to miejsce bo wiemy, że taka pomoc w tym momencie jest bardzo potrzebna. Full Market stał się małym azylem dla ludzi, którzy w będąc w drodze mogą odpocząć, zjeść, w razie potrzeby skorzystać z pomocy medycznej. To efekt ciężkiej pracy personelu CM Medyk i wolontariuszy którzy poświęcili swój czas i włożyli ogrom serca. Cieszymy się, że nasz obiekt będzie służył dobrej sprawie – powiedział Stanisław Mazur, Prezes Centrum Medycznego Medyk.

Potrzebujący pozostają tu od kilku godzin do jednego, dwóch dni. Otrzymują kompleksową pomoc – noclegi, wyżywienie, odzież, środki chemiczne, mogą wziąć prysznic, odpocząć przed dalszą podróżą. Mogą również liczyć na uzyskanie niezbędnych informacji i wsparcie tłumacza. W punkcie jest ok. 500 miejsc i tym miejsca noclegowe dla rodzin. Jest kuchnia, pokój zabaw dla dzieci, punkt ambulatoryjny, wydawane są ciepłe posiłki.

Do placówki w Full Markecie, kierowane są w pierwszej kolejności osoby potrzebujące schronienia, które docierają z granicy na rzeszowski dworzec PKP. Ułatwia to zapewnienie im bezpieczeństwa i umożliwia objęcie kompleksową pomocą.

– Ten punkt jest doskonałym uzupełnieniem działań pomocowych miasta. Prowadzimy punkt informacyjny na dworcu PKP, opiekujemy uciekającymi przed wojną, wysiadającymi z pociągów i autobusów, prowadzimy zbiórki darów, wysyłamy pomoc humanitarną a teraz dzięki współpracy z Medykiem możemy zapewnić im nocleg lub odpoczynek – powiedział Konrad Fijołek, Prezydent Rzeszowa.

W punkcie noclegowym pracują pracownicy Centrum Medycznego Medyk i wolontariusze. Koordynacją zapewnienia wyżywienia oraz innych potrzebnych rzeczy zajmują się pracownicy Urzędu Miasta Rzeszowa.

Ze względu na dużą liczbę matek z dziećmi, na chwilę obecną, regulamin nie pozwala na przebywanie w punkcie noclegowym ze zwierzętami.

       

       

07.03.2022. Rzeszów fot. Grzegorz Bukała / UM Rzeszów

 


 

 

Безкоштовна допомога для пацієнтів з онкологічними захворюваннями
Якщо ти потребуєш медичної консультації або допомоги в лікуванні онкологічних захворювань задзвони до нас.
Bezpłatna pomoc dla pacjentów onkologiczych
Jeśli leczysz się onkologicznie i potrzebujesz pomocy
w kontynuacji leczenia, zadzwoń do nas!
+48 519 735 077
+48 517 311 292

************************************************************

Безкоштовна допомога надається особам, які мають довідку, виставлену прикордонною службою Польщі, що підтверджує легальне перебування на території Польщі після перетину кордону від 24 лютого 2022 року у зв’язку з воєнниим конфліктом на території України.

Bezpłatna pomoc udzielana jest osobom, które posiadają zaświadczenie wystawione przez Straż Graniczną RP lub odcisk stempla Straży Granicznej RP w dokumencie podróży, potwierdzające jej legalny pobyt na terytorium RP, po przekroczeniu granicy od 24 lutego 2022 r. w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium Ukrainy.