Loader

Zabiegi wstrzyknięcia osocza bogatopłytkowego PRP

15-12-2021

Zabiegi wstrzyknięcia osocza bogatopłytkowego PRP

Zapraszamy na zabiegi wstrzyknięcia osocza bogatopłytkowego PRP w przychodni CM Medyk przy al. Rejtana 53 w Rzeszowie. Zabiegi wykonuje specjalista ortopedii, lek. Robert Jakubas.

Osocze bogatopłytkowe PRP – co to takiego?
PRP to próbka krwi spreparowana w celu uzyskania wysokiej koncentracji płytek krwi. Zabieg ten stosowany w szerokim zakresie problemów mięśniowo-szkieletowych poprawia naturalną zdolność organizmu do samouzdrawiania i służy do poprawy gojenia oraz skrócenia czasu regeneracji po ostrych i przewlekłych uszkodzeniach tkanek miękkich.

PRP – zastosowanie
Osocze bogatopłytkowe najczęściej stosuje się w leczeniu takich schorzeń, jak:
– łokieć tenisisty
– łokieć golfisty
– zapalenie rozcięgna podeszwowego

Po zabiegach PRP wystąpienie skutków ubocznych jest mniejsze, niż w przypadku zastosowania zastrzyków ze steroidami lub długotrwałego stosowania niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Ewentualne skutki po zabiegu, jakie zgłaszają pacjenci, to zwiększony ból, zaczerwienienie i obrzęk w miejscu wstrzyknięcia, który znika samoistnie.

Jak wygląda zabieg?
W pierwszym etapie od pacjenta pobierana jest krew, którą następnie umieszcza się w wirówce. Krew rozdzielana jest w niej na warstwy, dzięki czemu można pobrać tę zawierającą PRP. Wstrzyknięcie takiej krwi po odpowiedniej obróbce można wykonać już 30 minut później. Podczas zabiegu nie ma potrzeby stosowania znieczulenia ogólnego.

Czas po zabiegu
Po wstrzyknięciu PRP u pacjenta może wystąpić pewien dyskomfort w miejscu zastrzyku, utrzymujący się od kilku dni do ok. tygodnia. Pacjent może mieć też wrażenie, że czuje się gorzej, niż przed zabiegiem. Wynika to z faktu, że PRP pobudza miejscową reakcję zapalną. Dyskomfort nie powinien jednak trwać długo.

Zaleca się, by po powrocie do domu robić okłady z lodu w miejscu wstrzyknięcia oraz ograniczyć aktywność fizyczną. Nie należy jednak zażywać żadnych leków przeciwzapalnych do 4 tygodni po zabiegu, bo może mieć to negatywny wpływ na leczenie.

Zabieg wstrzyknięcia PRP pozwala pacjentowi bardzo szybko się zregenerować i wrócić do zdrowia. Niekiedy nawet powrót do pełnej sprawności trwa o połowę krócej, niż przy zastosowaniu innych metod leczenia.

Zapraszamy na wizyty prywatne:
Rzeszów, al. Rejtana 53
tel. 17 865 20 02

Skip to content