Loader

Oświadczenie Zarządu CM Medyk

09-04-2021

Oświadczenie Zarządu CM Medyk

Szanowni Państwo,

jako firma medyczna z ponad 30 letnią historią wyrażamy ubolewanie, że na podstawie niesprawdzonych i nieprawdziwych informacji powstały na nasz temat artykuły, które wprowadzają w błąd opinię publiczną.

Podkreślamy, że wszystkie szczepienia w placówkach Centrum Medycznego Medyk (CM Medyk) odbywają się zgodnie ze standardami i procedurami medycznymi, a w szczególności w zakresie stosowania materiałów i sprzętu jednorazowego użytku.

W CM MEDYK nigdy w przeszłości jak również podczas realizacji szczepień przeciw COVID-19 nie użyto wielokrotnie sprzętu jednorazowego użytku, w tym igieł i strzykawek.

Szczepienia przeprowadza przeszkolony i wykwalifikowany personel (lekarze i pielęgniarki z uprawnieniami), zapewniając wysoki poziom obsługi pacjenta i zachowując pełne standardy bezpieczeństwa. Nasze procedury bezpieczeństwa są rygorystyczne i działają, w związku z czym każdy pacjent został zaszczepiony jednorazowym zestawem służącym do szczepień.

W CM Medyk nie brakowało i nie brakuje strzykawek, zawsze mieliśmy i mamy odpowiednie zapasy, w tym te pochodzące z własnych zakupów.

W celu przeprowadzenia szczepienia przeciwko COVID-19 mieliśmy następujące ilości własnych dodatkowych zestawów do szczepień:

– do końca 2020 r.: 6.000 sztuk,

– styczeń 2021 r.: 200 sztuk,

– luty 2021 r.: 1600 sztuk,

– marzec 2021 r.: 4200 sztuk,

– kwiecień 2021 r.: 49920 sztuk.

Z powyższego zestawienia jasno wynika, że tezy zamieszczone w artykule są nieprawdziwe, a ich wynikiem, w okresie panującej pandemii, mogą prowadzić do zniechęcenia społeczeństwa do tak dziś ważnych szczepień przeciwko koronawirusowi. Jako podmiot medyczny nie zgadzamy się z takim opisywaniem rzeczywistości.

Dementujemy również, że wydano formalną dyspozycję nakazującą stosowanie strzykawek wielokrotnie. Wewnętrzne zarządzenia obowiązujące w firmie, wychodzą wyłącznie w formie pisemnej podpisanej przez Zarząd. Wszelkie próby podawania nieprawdy oraz tworzenia tzw. fakenewsów na nasz temat będą skutkować podejmowaniem odpowiednich kroków prawnych w celu obrony naszych dóbr osobistych.

Zarząd i Dyrekcja CM Medyk

Skip to content