Loader

LEKARZE

lekarz

Przyjmuje: PRYWATNIE

lek. med. Andrzej Iwaniec

ortopeda, traumatolog

Dodatkowy opis

Specjalista ortopedii i traumatologii
Starszy Asystent Oddziału Ortopedii, Traumatologii Mikrochirurgii i Chirurgii Ręki Szpitala Specjalistycznego w Jaśle na którym to oddziale przez ponad 20 lat pełnił funkcje Zastępcy Ordynatora tego oddziału.

Główne zainteresowania zawodowe
  • Protezoplastyka i protezoplastyka rewizyjna stawów biodrowych i kolanowych z wykorzystaniem najnowszych osiągnięć technicznych stosowanych implantów oraz technik operacyjnych. Duże doświadczenie w tym zakresie.
  • Mikrochirurgia i chirurgia ręki a w tym zakresie pierwotne i wtórne zaopatrywanie urazów wielotkankowych ręki z szyciem ścięgien, naczyń, nerwów, przeszczepy nerwów i ścięgien. Operacyjne leczenie zespołów bólowych cieśni nadgarstka, rowka nerwu łokciowego, kanału Guyona. W 2011 r ortopeda Andrzej Iwaniec wraz ze swoimi kolegami z zespołu w Jaśle przyszył całkowicie odciętą rękę u 59 letniego wówczas pacjenta. Ręka ta służy do dzisiaj.
  • Zachowawcze i operacyjne leczenie urazów i złamań w obrębie narządów ruchu w tym braku zrostu kości po złamaniu ( tzw. Stawy rzekome ) lub wadliwy zrost kostny. Przy tego typu zabiegach wykorzystuje się najnowocześniejsze metody zespoleń kości oraz leczenia wspomagającego zrost kostny w postaci osocza bogato komórkowego i/lub komórek macierzystych.
  • Diagnostyka, leczenie zachowawcze i operacyjne schorzeń i zespołów bólowych, barku, łokcia, biodra, kolana, stawu skokowego i stopy m.in. strzelające palce, łokcieć tenisisty, choroba Dupuytrena, choroba Dequervaina, zapalenia kłykci i nadkłykci łokcia i kolana, paluchy koślawe, artroskopia kolana.
  • Diagnostyka i leczenie zachowawcze schorzeń kręgosłupa z wykorzystaniem blokad około kręgosłupowych.
Skip to content